T 25 SERİSİ

ÖN İŞLEM UYGULANMAMIŞ POLYPROPİLEN MALZEMELER İÇİN

Önişlem uygulanmamış polipropilen (PP) yüzeylere yapılan tampon baskıda kullanılan, tek bileşenli baskı boyasıdır.Baskısı yapılacak malzeme, kimyasal yapısı veya üretim biçimi yönünden çeşitlilik gösterebilir. Baskıdan önce mutlaka boyanın uygunluk denemesi yapılmalıdır. Antistatik, kalıp çözücü ve kayganlık sağlayıcıların kullanımı, boyanın malzeme yüzeyine tutunmasında olumsuz etki yapar; bu nedenle baskıdan önce bu çeşit maddelerin varlığı araştırılmalı ve varsa silinmelidir.

Parlak olan ve çabuk kuruyan bu tampon boyaları, mekanik ve kimyasal yönden gayet dirençlidir. T 25 boyaları ışıkta solmaz, iklim koşullarına dayanıklıdır ve kesinlikle çok örtücüdür. Yağa karşı direnci sınırlıdır. Üretime geçmeden önce, özel bir ürün testi uygulanması önerilir.

Kullanılan hammaddeler, Aralık 1994 tarihli, Avrupa Standardı No. 71 (Oyuncak Güvenliği), Bölüm 3 (Belirli Elementlerin Hareketi) ile belirlenen limitler içindedir.

Temel boya karışım sistemi 12 esas renkten oluşur ve geniş bir yelpazedeki renk tonlarının elde edilmesinde kullanılabilir. T 25 Serisi, halen endüstriyel uygulamalarda kullanılmakta olan klişeli tüm tampon baskı makinelerinde ve her çeşit tampon ile birlikte kullanılabilir. Ancak, klişe tipi ve derinliği, tamponun biçimi ve sertliği, boyanın kıvamı (inceltici ve/veya geciktirici eklenmesi) ile, baskı hızının baskı kalitesini etkileyebileceğine dikkat edilmelidir. Uyum tablosunu görmek için burayı tıklayın

  • İLETİŞİM
  •  
  • Tikveşli Sk. 3. Emintaş San Sit.
    No:3 / 160 Eyüp, İSTANBUL
  • TEL : (212) 501 39 87-88
  • FAKS : (212) 501 38 53