T 01 SERİSİ

Akrilik cam, lake yüzeyler, metal, termosetler, poliamid, polikarbonat, önişlem uygulanmış polietilen (PE) ve polipropilen (PP), polistren ve poliüretan yüzeylere yapılan tampon baskıda kullanılan iki bileşenli, kullanışlı bir baskı boyasıdır.

Parlak, çabuk kuruyan ve kimyasal reaksiyona giren bu tampon boyaları, mekanik ve kimyasal yönden gayet dirençli ve çok esnektir. T 01 boyaları ışıkta solmaz, iklim koşullarına dayanıklıdır ve kesinlikle çok örtücüdür. Üretime geçmeden önce, özel bir ürün testi uygulanması önerilir.

Kullanılan hammaddeler, Aralık 1994 tarihli, Avrupa Standardı No. 71 (Oyuncak Güvenliği), Bölüm 3 (Belirli Elementlerin Hareketi) ile belirlenen limitler içindedir.

Temel boya karışım sistemi 12 esas renkten oluşur ve geniş bir yelpazedeki renk tonlarının elde edilmesinde kullanılabilir. Pantone®, HKS, RAL, NCS, vb. renkleri için denenmiş karışım formülleri mevcuttur.

Cam üzerine yapılacak iyi ve dirençli bir baskı için 100 VR 1294 Sertleştirici tavsiye edilir. Daha sonra 25 dakika süreyle 180 C de ısıl işlem (pişirme) gerekir.

Boyanın nihai kimyasal ve fiziksel kurumasının, 20 C lik oda sıcaklığında 36 saat sonra tamamen gerçekleştiğini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Basılmış boyanın işleme tabi tutulmasında ve kurutulmasında ortam ısısı 15 C nin altında olmamalıdır; aksi halde tamiri olanaksız zedelenmeler görülebilir. Ayrıca baskıdan sonra malzemenin çok yüksek neme maruz kalmamasına dikkat edilmelidir, zira sertleştirici rutubete karşı hassastır. Sertleştirici kullanırken, çok renkli baskıların 36 saat içinde bitirilmesi gerektiğini lütfen hatırlayınız. Tamamen kurumuş boyanın üzerine baskı yapılamamaktadır.

T 01 Serisi, halen endüstriyel uygulamalarda kullanılmakta olan klişeli tüm tampon baskı makinelerinde ve her çeşit tampon ile birlikte kullanılabilir. Ancak, klişe tipi ve derinliği, tamponun biçimi ve sertliği, boyanın kıvamı (inceltici ve/veya geciktirici eklenmesi) ile, baskı hızının baskı kalitesini etkileyebileceğine dikkat edilmelidir.

T 01 boyaları, oda sıcaklığında (21 C) 5 dakika içinde dokunulmaya dirençli hale gelir. Boyaya sertleştirici eklendiğinde, boyanın kuruması oda ısısında yaklaşık 36 saat alacaktır. Malzeme üzerindeki boyanın kurumasını hızlandırmak üzere sıcak hava üflenmesi veya kızılötesi lambaların kullanılması tavsiye edilir. Uyum tablosunu görmek için burayı tıklayın

  • İLETİŞİM
  •  
  • Tikveşli Sk. 3. Emintaş San Sit.
    No:3 / 160 Eyüp, İSTANBUL
  • TEL : (212) 501 39 87-88
  • FAKS : (212) 501 38 53