HAZIR KLİŞE MALZEMESİ

Kullanıma hazır klişe malzemesi temininde bir süredir sıkıntılar yaşandığı malumdur.

Piyasa araştırmalarımız sonucu en uygun kalite ve fiyattaki malzemelerimizi beğeninize sunuyoruz.

İthal edilen bu ürünler 27 senelik tecrübemiz ışığında test edilmiş ve onaylanmıştır.

0,30 ve 0,50 mm kalınlıklarda ve 300x600 mm ebatlarında stoklarımızda bulunmaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda istenen ölçülerde klişe sacı temin edebilmekteyiz ve eğer gerekiyorsa bağlantı deliklerini de delebilmekteyiz.

0,30 mm kalınlıktaki malzemeyi 300x1000 mm ölçüye kadar, 0,50 mm kalınlıktaki malzemeyi 500x1000 mm ölçüye kadar ön siparişle temin edebilmekteyiz.

Detaylar için lütfen bizi arayınız.

Klişe İmalatımız

Firmamız 25 yıldır farklı tip ve ölçülerde klişe imalatını dünya standartlarında yapmaktadır. Deneyimli yetişmiş kadromuz ile üretimin her aşaması kalite standartlarımız dahilinde denetlenmektedir. Üretilen tüm klişelerin derinlikleri ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Kalın Çelik klişeler: 10 mm kalınlıkta sertleştirilmiş özel çelikten imal edilmektedir. Kullanım ömürleri 1 000 000 – 1 500 000 adet baskıdır. Türkiye’de çok az bilinen bu klişe tipi firmamızca üretilmektedir. Baskı şeklinin müsaade ettiği durumlarda kalın klişe kullanılması idealdir, zira kalın klişe ile kalın bıçak kullanılmakta ve transfer edilen boya miktarının maksimum olması sağlanmaktadır. Çok uzun ömürlü olması nedeniyle adedi yüksek baskılarda kullanılması da ekonomiktir (ince klişelerde çizilme problemi).

Ne yazık ki bazı makina tipleri kalın klişe kullanımına imkan vermemektedir. Bu da sadece ince klişe (baskı adedi az) kullanılmasını zorunlu hale getirmektedir.

Çelik sac klişeler:Genellikle 0,3 yada 0,5 mm kalınlıkta (istenildiğinde farklı ölçülerde de olabilir) çelik sac malzemeden imal edilir. İmalatının kolay ve ucuz olmasından dolayı özellikle ülkemizde sıklıkla tercih edilmektedir. 100 000 – 150 000 adet baskı yapmak mümkündür.

Bunun yanında Tampoprint AG firmasının üretimi olan klişe çeşitleri de tarafımızca beğeninize sunulmaktadır.

Seramik Klişeler: 10 mm kalınlıkta seramikten imal edilir. Sertliğinden dolayı çizilme ve darbelere karşı üstün bir direnme gücü vardır. Lazer yöntemi ile işlenebilir. Böylece işlenen figürlerde mükemmel keskinlik sağlanır. 3 000 000’dan fazla baskı yapmak mümkündür.

Hightech Seramik Klişeler: : 10 mm kalınlıktadır. Seramik klişenin tüm özelliklerini taşımaktadır. İki seramik katman arasındaki alüminyum gövde sayesinde klasik seramik klişelere göre daha hafiftir.

Fotopolimer klişeler: Yapımı kolay klişe tipidir. Bu özelliği ile değişken figür baskılarının çok olduğu durumlarda üretim esnekliği sağlaması ve üretimde aşındırıcı kimyasal kullanılmamasından dolayı tercih edilmektedir. Alkol ve su ile banyo olabilen çeşitleri mevcuttur. 10 000 – 20 000 adet arası baskı yapmak mümkündür.

Lazer klişeler: Diğer klişe yöntemlerine göre en kolay klişe imalat yöntemidir. İşlenmesi için herhangi bir solvent ya da film gerektirmez. 10 000 – 30 000 adet baskı yapmak mümkündür.

  • İLETİŞİM
  •  
  • Tikveşli Sk. 3. Emintaş San Sit.
    No:3 / 160 Eyüp, İSTANBUL
  • TEL : (212) 501 39 87-88
  • FAKS : (212) 501 38 53